پمپ حرارتی

ترموستاتهای اتاقی زیمنس برای کنترل پمپ حرارتی مستقیماً به پمپ حرارتی از طریق کنترل دستی یا کنترل اتوماتیک ، قابلیت فرمان دهی دارند. به طوری که یک ترموستات اتاقی زیمنس می تواند پمپ را مطابق با دمای مطلوب اتاق کنترل و غیرفعال کند. این قابلیت از به وجود آمدن گرمای بیش از حد در اتاق توسط پمپ جلوگیری می کند. در مواردی که پمپ دارای شیرهای معکوس کننده باشد ، ترموستات اتاقی زیمنس با کنترل کمپرسورها در حالت گرمایش یا سرمایش و از طریق تغییر خودکار یا دستی اقدام به کنترل پمپ می نماید. پارامتر قابل تنظیم برای حداقل زمان روشن و خاموش مانع از آسیب رسیدن به کمپرسور شده و باعث افزایش بهره وری و افزایش طول عمر پمپ خواهد شد.

سیستم های متغیر حجم هوا (VAV)

با توجه به سیگنال های کنترلی قابل تنظیم، ترموستاتهای اتاقی زیمنس که سازگار با VAV هستند، می توانند به طور مستقیم به دستگاههای مختلفی از جمله جعبه های VAV ، میراگرها یا کنترل کننده های VAV متصل شوند. همچنین طیف گسترده ای از مدل ها امکان تغییر تنظیمات را با استفاده از پارامترهای کنترل امکان پذیر می سازند. در نتیجه ، در مواقع استفاده از سیستم VAV می توان از ترکیب توابع اضافی بهره گرفت . به طور مثال می توان از گرمایش الکتریکی ، رادیاتورها و سیستم گرمایش از کف و کویل های گرمایش – سرمایش نام برد. علاوه بر کارکردهای اساسی آنها ، از ترموستاتهای اتاقی زیمنس نیز می توان برای تعیین حداقل و حداکثر محدودیت برای حجم هوا استفاده کرد. تنظیم مجدد موقعیت دمپر روی ترموستات اتاقی می تواند کنترل اولیه هوا را بهینه کند. حتی در مواقعی که از سیستم هوای تازه و اگزاست استفاده می شود. به لطف پروتکل ارتباط KNX ، ترموستاتهای اتاقی می توانند به طور مستقیم به یک سنسور کیفیت هوای داخل خانه متصل شوند و بنابراین شرایط آسایش اتاق را حتی با عملکرد بهتری کنترل کنند.

سیستم های سرمایش و گرمایش

جهت کاربردهای معمولی مثل استفاده از رادیاتورها و یا سیستم های گرمایش از کف، زیمنس ترموستات اتاقی با قابلیت برنامه های کنترلی PID را ارائه می دهد. علاوه بر این ، انواع برنامه های کاربردی جهت کنترل آب گرم مصرفی و سیستم های گرمایش الکتریکی با حداکثر جریان 16 آمپر را در اختیار کاربر قرار می دهد . ورودی ها ی چند منظوره این امکان را به کاربر می دهد تا در صورت دلخواه قابلیت کنترل نقطه شبنم ، تماس با پنجره یا تغییر از راه دور را فعال کند. قابلیت برنامه زمانی قابل تنظیم (روز / هفته / تعطیلات) باعث می شود در مواقعی که اتاق یا فضای مورد نظر فاقد حضور کاربر می باشد، با غیرفعال کردن سیستم تهویه از اتلاف انرژی جلوگیری به عمل آید. این قابلیت باعث می شود ترموستات به صورت خودکار به حالت ذخیره سازی انرژی سوئیچ شود.

سیستم های فن کویل

سیستم های Fancoil جهت استفاده در اتاق هتل ها و دفاتر کار بسیار مناسب هستند. ترموستات های اتاقی زیمنس ( روکار یا توکار) قابلیت کنترل فن کویل های 2 لوله ای و 4 لوله ای را دارا می باشند. حتی این ترموستات ها می توانند علاوه بر فن کویل به صورت هم زمان کویل های گرمایشی برقی یا سیستم گرمایش از کف را نیز کنترل کنند. به لطف پارامترهای قابل تنظیم ، ترموستاتهای اتاقی زیمنس می توانند موتور فن را به طرق روشن -خاموش، PMW، 3-POINT و DC و فن دستگاه را به طرق 3 دور فن یا DC کنترل کنند. همچنین ترموستات های اتاقی زیمنس از طریق کارکردهای یکپارچه مانند برنامه های زمان بندی ، سنسور تشخیص حضور و محدود کردن دمای هوا ، به طور خودکار مصرف انرژی را بهینه سازی نماید. لازم به ذکر است در تمامی ترموستات های فن کویلی زیمنس قابلیت اتصال و فرمان دهی به شیرآلات فن کویلی نیز تعبیه شده است. به طوری که ترموستات اتاقی زیمنس پس از رسیدن دمای اتاق به دمای مطلوب مورد نظر کاربر، با فرمان دهی به شیر سه راه فن کویلی، مانع از رسیدن آب گرم یا سرد به داخل فن کویل شده و از این طریق مدت زمان کارکرد چیلر یا دیگ را کوتاه کرده و علاوه بر کاهش مصرف انرژی از استهلاک تجهیزات موجود در موتورخانه نیز جلوگیری می کند.