آموزش HIT

آموزش HIT
شرکت محیط آسایش
در این بخش سعی داریم تا شما مهندسین گرامی را با سایت شرکت زیمنس جهت بررسی و نیز انتخاب محصولات مختلفی اشنا نماییم. سایت HIT شرکت زیمنس یک TOOL بسیار پر کاربرد بوده که شما کاربر گرامی را می تواند جهت انتخاب بسیاری از محصولات زیمنس کمک شایانی نماید. همچنین در این سایت سعی بر آن شده است تا با ساده سازی تمامی کاربران بتوانند تمامی نیاز های خود را به اسانی در سایت شرکت زیمنس جستجو نمایند. کاتالوگ ها، مشخصات فنی و .... یک محصول به راحتی و پس از جستجو در بالای سایت به اسانی در اختیار کاربر قرار می گیرد.

سایت HIT شرکت زیمنس دارای بخش های بسیار گسترده ای می باشد که منوی صفحه نخست بخش های مختلف آن قابل مشاهده است. مهم ترین بخش های این سایت در زیر قابل مشاهده است:

بخش Application Selection که به منظور کمک به کاربر جهت انتخاب یک سناریو کنترل مناسب و نیز مشخصت نمودن تمامی تجهیزات مورد نیاز از قبیل: کنترلر، سنسور های دما و رطوبت، موتور دمپر، دمپر موتور فایر، شیر کنترل برقی، شیر سه راه و یا دوراه کنترلی و.... اشاره نمود. در این قسمت می توان با توجه به مشخصات هواساز و یا موتور خانه گرمایش، موتورخانه سرمایش و.... تمامی تجهیزات مورد نیاز را دریافت نمود. همچنین این بخش به کاربران جهت انتخاب صحیح محصولات زیمنس در قسمت های خانه هوشمند و.... کمک بسیار شایانی می نماید.
بخش Product Selection که به منظور یافتن تجهیز مورد نیاز خود در سایت زیمنس راه شما را بسیار آسان می نماید. این بخش شامل چند قسمت بوده در در ذیل به شرح آن خواهیم پرداخت.
آموزش hit
پس از ورود به بخش Application Selection شما می توانید سناریو ها و پلنت های مختلفی جهت کنترل تجهیزات خود را مورد بررسی قرار دهید. بطور مثال در بخش Air Handling یا همان بخش هواساز بیش از 200 پلنت آماده وجود داشته که می توان با ایجاد محدودیت هایی به اسانی سناریو کنترل هوارسان مورد نظر خود را بیابید. پس از یافتن نزدیک ترین سناریو کنترل هوساز خود می توان بخشی از سنسور های موجود در پلنت را حذف و یا اضافه نمود و در پایان سایت HIT پلنت مورد نیاز به همراه لیست تجهیزات و مشخصات کامل آن ها از قبیل سیگنال های ورودی و .... را در فایل های مختلف به شما ارائه می دهد. در ذیل بخشی از پلنت های خروجی از این نرم افزار را می توانید مشاهده نمایید.
آموزش hit
بخش Product Selection که به منظور یافتن تجهیز مورد نیاز خود در سایت زیمنس است می توان به کمک این نرم افزار سایز شیر سه راه برقی کنترل را محاسبه و مدل شیر برقی را انتخاب نمود. دراین نرم افزار می توان سایز شیرالات برقی و کنترل سه راه و دوراه، و یا PICV شیر الات کنترلی مستقل از فشار، شیر کنترل پروانه ای برقی و... را با سیال های مختلف از جمله آب گرم، بخار داغ، بخار سوپر هیت و آب اتیلن گلیکل محاسبه نمود.
آموزش hit
آموزش hit
پس از ورود به بخش Valve and Actuators وارد قسمت Direct Valve Selection شوید. در این بخش شما می توانید بصورت مستقیم سایز شیر برقی خود را از قسمت دست چپ انتخاب نموده در پس از آن شیرالات برقی کنترلی با سایز مورد نیاز شما در سایت نشان داده خواهد شد که با انتخاب هر شیر محرک هایی که بر روی شیر قابلیت نصب دارند پیشنهاد می گردد.
آموزش hit
یکی از بهترین راه های محاسبه سایز شیر برقی توسط این سایت از بخش Calculation این سایت می باشد که به آسانی تمامی محاسبات را برای شما انجام داده و با بدست اوردن kvs شیر کنترلی سه راه و یا دوراهه، سایز شیر شما مشخص خواهد شد. پس از ورود به قسمت نارنجی رنگ مشخص شده درقسمت سمت چپ سایت یک صفحه جدید باز می شود که در این بخش نوع سیال را می بایست مشخص نمود. پس از انتخواب نوع سیال سیستم دبی ورودی و نیز افت فشار مسیر کویل حراتی و یا برودتی خود را مشخص نمایید ....
آموزش hit
محاسبات توسط سایت انجام شده و kvs شیر شما محاسبه شده و در زیر منوی اصلی نشان داده می شود با زدن کلید accept شیرالات پیشنهادی زیمنس با توجه به مشخصات داده شده به ان به شما نمایش داده می شود. در فیلم اموزشی زیر به صورت گام به گام تمامی مراحل بالا جهت محاسبه سایز شیر کنترل برقی نشان داده می شود.
برای مثال یک هوارسان با دبی 100 گالن بر دقیقه – 100gpm و با کویل برودتی با افت فشار 5psi
همواره در نظر داشته باشید که می توانید به تماس با شرکت محیط آسایش مشاوره و محاسبات را بصورت مشاوره ای رایگان از ما بخواهید.
آموزش hit