سیستم‌های مدیریت ساختمان

سیستم مدیریت ساختمان
سیستم‌های مدیریت ساختمان

هوشمند سازی به این معنی است که ساختمان‌ها بیشتر و بیشتر به هم ارتباط می یابند و اهمیت داشتن تمامی داده ها و اطلاعات فنی یک ساختمان در لحظه بروز بوده و قابل دسترسی باشند. چه شما بخواهید در پروژه خود آسایش و بهره‌وری ساکنان را افزایش دهید و چه برای بهبود بهره‌وری و کاهش مصرف انرژی، سیستم‌های مدیریت هوشمند ساختمان زیمنس BMS شما را قادر می‌سازد تا به راحتی سیستم های تاسیساتی ساختمان را مدیریت، نظارت و راه‌اندازی کنید و آن هم بوسیله یک مدیریت و سیستم یکپارچه. از ساختمان های کامل هوشمند و یا ساختمان های نیمه هوشمند، چه کوچک باشند یا بزرگ، یکپارچه و یا چند بخشی، چه یک مدرسه، دفترکار، بیمارستان یا فرودگاه، سیستم های هوشمند ساختمان BMS زیمنس راه ‌حل درستی را در ارائه سیستم‌های مدیریت ساختمان به شما پیشنهاد خواهد کرد.
سیستم های هوشمند ساختمان زیمنس – سری DESIGO CC
در حال حاضر در دنیا ساختمان های هوشمند در حال تبدیل شدن به ساختمان هایی تمام هوشمند (با هوش مصنوعی) می باشند. ساختمان‌های هوشمند محیط‌هایی را ایجاد می‌کنند که می‌توانند با ساکنان خود تعامل داشته باشند و همواره در حال یادگیری و در حال سازگاری با نیاز های شما در ساختمان می باشند. سیستم های ساختمان هوشمند زیمنس سری Desigo CC با فراهم آوردن یک بستر باز، قدرتمند و به روز برای افزایش راحتی، بهره‌وری، انعطاف‌پذیری و ایمنی، یک ستون قدرتمند پیشرفته برای زیرساخت ساختمان هوشمند شما را فراهم می‌کند.
ساختمان ‌های خود را به مجموعه های با عملکرد و بازدهی بالا تبدیل کنید
سیستم های مدیریت ساختمان BMS زیمنس سری Desigo CC سکوی مدیریت ساختمان یکپارچه برای مدیریت ساختمان‌های با عملکرد بالا است. با طراحی باز آن، ساختمان شما برای ایجاد یک محیط آرام، ایمن و کارآمد و توسعه یافته و مدرن را فراهم می آورد. این سیستم ها به راحتی برای یک مجموعه با قابلیت های متوسط تا سیستم های بسیار پیشرفته و کاملا پویا و هوشمند قابل پیاده سازی می باشد. نقاط کنترلی در سیستم های مدیریت ساختمان BMS زیمنس سری Desigo CC قابلیت اجرا در ساختمان های متوسط و بسیار بزرگ را دارا می باشد. بدون در نظر گرفتن اندازه پروژه، از واحدهای تجاری کوچک گرفته تا بیمارستان‌ها یا حتی فرودگاه‌های های بزرگ، Desigo CC ساختمان‌ ها را قادر می‌سازد تا با هر گونه نیاز حال یا آینده(طرح های توسعه)، از زیرساخت‌هایی که در شبکه‌های هوشمند سهیم هستند تا ادغام دستگاه‌های IoT و سیستم های نوین دیگر به راحتی سازگار شوند.
مدیریت هوشمند ساختمان در مقیاس های مختلف

سیستم مدیریت ساختمان
مدیریت هوشمند ساختمان در مقیاس های مختلف

سیستم های مدیریت ساختمان BMS زیمنس سری Desigo CC یک سکوی قدرتمند براساس معماری باز است، که مدیریت و یکپارچه سازی مجموعه ها را آسان می نماید. این سری تجهیزات زیمنس می‌توانند سیستم‌ها و دستگاه‌های مختلف را یکپارچه کند، فرآیندهای سیستم های تاسیساتی را بصورت خودکار کنترل کنند و برای برآورده کردن الزامات هر ساختمان یا اندازه پروژه، مقیاس پذیر و انعطاف‌پذیر باشد. طراحی پلت فرم مدیریت ساختمان هوشمند بوسیله سیستم زیمنس بسیار آسان است و طیف گسترده‌ای از سیستم‌ها را قادر می‌سازد تا با سیستم مرکزی ارتباط برقرار کنند و به صورت منسجم از طریق فرماندهی و کنترل متمرکز عمل کنند. بنابراین Desigo CC زیمنس ستون فقرات تکنولوژی را برای زیرساخت ساختمان هوشمند شما فراهم می‌کند.

مدیریت ساختمان بهینه برای پروژه‌های کوچک تا متوسط

سیستم مدیریت ساختمان
سیستم مدیریت ساختمان
یک ساختمان برای هوشمند بودن نیازی به آن ندارد که در مقیاس بسیار بزرگ باشد، ساختمان های با اندازه های متوسط و کوچک نیز نیاز به مدیریت هوشمند دارند. با تجهیزات زیمنس سری Desigo CC در مدل های Compact، ساختمان‌های کوچک و متوسط نیز می‌توانند از مدیریت هوشمند ساختمان سود ببرند. کنترلر های کوچک و فشرده، با ویژگی‌های منحصر به فرد Desigo CC، با تمرکز بر کارایی مورد نیاز ساختمان‌های کوچک و متوسط، برای ساختمان های در این مقیاس فراهم می آورد. سیستم های مدیریت هوشمند ساختمان زیمنس سری Desico CC Compact می‌توانند در صورت نیاز گسترش یابند و این امر به مجموعه ثابت می‌کند که سیستم های BMS زیمنس می‌تواند ساده و در عین حال قدرتمند باشد. یکی از برتری های برند زیمنس نسبت به سایر رقبا تولید تمامی محصولات با این برند می باشد. شرکت زیمنس در زمینه تجهیزات کنترلی بیش از 7000 محصول تولید می نماید که شرکت محیط آسایش به عنوان نماینده این شرکت در تامین این تجهیزات در کنار مجموعه های مختلف می باشد.
سیستم مدیریت ساختمان
پلتفورم باز

  • سیستم های کنترلی زیمنس سری Desigo CC تقریبا تمامی پروتکل‌های اصلی را پشتیبانی می‌کند. پروتکل‌های اضافی می‌توانند به طور یکپارچه از طریق پورت های ورودی Desigo CC یکپارچه شوند. علاوه بر این می توان این سیستم ها را بر روی Cloud ها نیز نصب و راه اندازی نمود.
سیستم مدیریت ساختمان
طراحی مدولار و انعطاف‌پذیر

  • سیستم های کنترلی زیمنس سری Desigo CC را می توان به صورت ترکیبی از سیستم‌ها، رشته‌ها یا برنامه‌های مختلف پیکربندی کرد تا هر گونه نیاز پروژه را برآورده سازد. واحد بندی و انعطاف‌پذیری Desigo CC سرمایه‌گذاری مطمئن و نیز راه را برای شما در آینده و گسترش پروژه هموار می نماید.
سیستم مدیریت ساختمان
مهندسی کارآمد

  • سیستم های کنترلی زیمنس سری Desigo CC با قابلیت های گزارش گیری های جامع، تولید گرافیکی خودکار، و گردش کار را برای راهبری آسان می نماید. مفاهیم بکار رفته در این سیستم ها بسیار کارامد بوده و راهبری و راه اندازی را بسیار آسان می نماید.
سیستم مدیریت ساختمان
راهبری آسان

  • اپراتورها در عملیات‌های روزانه خود با گردش کار مشخص، مدیریت خطاها و آلارم ها و گزارش‌های خودکار از عملکرد یک ساختمان پشتیبانی می‌شوند. همچنین Desigo CC را می توان از هر دستگاه و مکانی با استفاده از کلاینت های لمسی و تاچ پنل های فرعی مشاهده نمود.
تمامی تجهیزات بر روی یک سیستم
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم های BMS زیمنس سری Desigo CC به طور کامل مدولار، مقیاس پذیر و قابل تعمیم در طول زمان است. بنابراین همیشه نیازهای سیستم شما را برآورده می‌سازد. این سیستم با طراحی باز می تواند همه مقررات را بر روی یک سیستم، از روشنایی، سیستم های برق قدرت، سیستم های امنیت، سیستم اعلام و اطفای حریق، تهویه مطبوع گرمایش/سرمایش، تا ادغام تجهیزات Third party یکپارچه نماید.
مزایای منحصر به فرد استفاده از Desigo CC
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم های BMS زیمنس به شما کمک می‌کند تا بر طیف گسترده‌ای از چالش‌ها در مدیریت ساختمان‌های با عملکرد بالا تسلط یابید. سیستم های هوشمند زیمنس تجهیزات ساختمانی را از گرمایش/سرمایش، تهویه مطبوع روشنایی، سیستم های برق قدرت، سیستم های امنیت، سیستم اعلام و اطفای حریق، را برای شما یکپارچه می نماید. این رویکرد میان رشته‌ای شما را قادر می‌سازد تا وضعیت سیستم‌های مختلف را در زمان واقعی بررسی نمایید. این سیستم ها نه تنها با عث مدیریت مصرف و در نتیجه آن کاهش مصرف انرژی می گردند بلکه انتشار آلاینده‌های دی‌اکسید کربن یا عملکرد مصرف انرژی مربوط به فضای سرپوشیده را برای دریافت گواهی‌نامه‌هایی مانند LEED، BREEAM، DGNB ارائه می‌دهد، در نتیجه ارزش ساختمان به لطف یک تصویر سبز و پایدار افزایش می‌یابد.
سیستم های هوشمند زیمنس به طور مداوم در حال به روز شدن بوده و می‌تواند به راحتی با الزامات اپراتورهای ساختمان، مدیران ساختمان یا ساکنان انطباق داده شوند. با آخرین فن‌آوری‌ها، رابط های کاربر پسند، ویژگی‌های به روز، و به روز رسانی های منظم امنیت سایبر، همیشه برای چالش‌های آینده آماده بوده و مشکلات و ملزمات آینده را پیش از آنکه پروژه درخواست نماید فراهم می آورد. لذا با بهره گیری از سیستم های BMS زیمنس همواره می توانید ساختمان و مجموعه خود را به روز نگه داشته و مدیریت کامل آن را همواره در اختیار داشته باشید.
سیستم مدیریت ساختمان
وجود دستگاه‌های IoT و اتصال به کلاد ها به طور مداوم در بازار امروز در حال رشد است و در زمینه ساختمان حیاتی است. به لطف باز بودن Desigo CC و اکو سیستم Desigo CC، تکنولوژی‌های جدید در این سیستم به راحتی اجرا می‌شوند و ساختمان‌هایی که توسط Desigo CC زیمنس کار می‌کنند به راحتی می‌توانند به هر دستگاه یا کاربرد ابر هوشمند متصل شوند.
علاوه بر این، گزینه‌های متعدد کاربری، گروه‌ها و پروفایل های کاربران مختلف با سطوح دسترسی ویژه، پروفایل های داخلی برای ایجاد اتوماسیون، ایمنی در برابر آتش و کاربران امنیتی، به مجموعه شما کمک می کند تا راهبری ساده تر و مدیریت پیشرفته تری داشته باشد. به لطف سیستم های کلاد می توان سیستم را از دیگر نقاط نیز کنترل و گزارشات و خطاها و سطوح مختلف آلارم ها را مشاهده و دریافت نمود.
سیستم مدیریت ساختمان
مهندسی آنلاین قادر است به راحتی بین حالت مهندسی و حالت عملیاتی سوییچ کند و به روشی سریع چگونگی تاثیر تغییرات مهندسی بر نتیجه نهایی مشاهده‌شده توسط اپراتور را مشاهده نماید. علاوه بر این، با استفاده از سیستم های پیشرفته پیکربندی، یک دستور مرحله به مرحله برای تکمیل با چند کلیک که اغلب از وظایف پیکربندی استفاده می‌شود را به سرانجام می رساند. این به طور قابل‌توجهی زمان راه اندازی و همچنین زمان‌های دانلود و بهره گیری از سیستم را کاهش می‌دهد.
این سیستم ها طیف گسترده‌ای از کاربردها و بازارها را پوشش می‌دهد: اتوماسیون ساختمان، کاربرد الکتریکی، ایمنی در برابر آتش، OEM، و صنایع مختلف مانند فرودگاه‌ها، بیمارستان‌ها، هتل‌ها، مراکز داده‌ها، سالن های تولید دارو و غیره. سیستم BMS زیمنس انعطاف پذیری بالایی در تمامی پروژه ها داشته و قابلیت کنترل و مدیریت را برای تمامی مراکز اشاره شده فراهم می نماید.
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم BMS بر پایه آنچه در بالا آمد، استفاده از راهکار هوشمند سازی Siemens DESIGO Solution آلمان می باشد. دپارتمان Siemens Building Technology (SBT) ، تجهیزات و المان های مناسبی را جهت اجرای یک پروژه BMS در اختیار قرار می دهد.
با توجه به سابقه طولانی شرکت زیمنس SIEMENS در ارائه راه حل های اتوماسیون، این شرکت در سال های اخیر مبادرت به تولید سنسور و کنترلر های زیادی بر پایه پروتکل BACnet نموده که از این حیث در بین شرکت های سازنده تجهیزات در شمار برترین ها قرار می گیرد. سیستم DESIGO-px به همراه کنترلر های سری PXC که با پروتکل BACnet سازگارند، سیستم بسیار مناسب و قابل اطمینان ایجاد می نماید. این سیستم همانطور که در اطلاعات تکمیلی به آن اشاره شده است دارای ماژول هایی برای کنترل دما، رطوبت و کیفیت هوا در قسمت های مختلف یک ساختمان می باشد. این اجزا در موتورخانه جهت کنترل بویلر ها، چیلر ها، پمپ های سیرکولاسیون و در طبقات جهت کنترل روشنائی، آسانسور ها، پکیج های هواساز، ترموستات های اتاقی، سیستم های کنترل روشنایی و... مورد استفاده قرار می گیرند.
شرح جزئیات سیستم های BMS زیمنس

در طرح BMS شرکت زیمنس با تجهیزات Siemens و سیستم DESIGO سه لایه کاری وجود دارد:
سیستم مدیریت ساختمان
لایه اول

لایه Field یا حسگرها و عملگرها (Sensors & Actuators)
لایه دوم

لایه کنترل Controllers
لایه سوم

لایه مدیریت Operator & Management Layer
لایه Field

در این لایه کلیه سنسور های تجهیزات مکانیکال در قسمت موتورخانه که شامل سنسور های دمای بویلر ها و چیلر ها، شیر های برقی، Inverter پمپ های سیرکولاسیون آب، قرار می گیرند. اطلاعات دیجیتال و آنالوگ حاصل از دمای چیلر، بویلر و سایر تجهیزات مکانیکال موتورخانه توسط کابل به تابلوی کنترلر در موتورخانه متصل می گردد.
در هواساز ها نیز این سنسور ها اطلاعات را جمع آوری و برای مرکز کنترل ارسال می نماید. کلیه این سنسور ها و Actuators و Inverter های مورد نیاز در این طرح از برند Siemens می توان استفاده نمود. در سیستم های روشنایی کلید و پریز های هوشمند نصب شده و نیز دیمر ها و سنسور های تشخیص حضور و .... برند زیمنس مورد استفاده قرار می گیرند.
یکی از برتری های برند زیمنس نسبت به سایر رقبا تولید تمامی محصولات با این برند می باشد. شرکت زیمنس در زمینه تجهیزات کنترلی بیش از 7000 محصول تولید می نماید که شرکت محیط آسایش به عنوان نماینده این شرکت در تامین این تجهیزات در کنار مجموعه های مختلف می باشد
سیستم مدیریت ساختمان
لایه کنترل Controllers

در این لایه اطلاعات جمع آوری شده توسط حسگر ها مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته و بر اساس برنامه ریزی انجام شده، تصمیم گیری می شود. در سیستم های BMS سری کنترلر های Siemens – PXC استفاده می گردد که با توجه به نیاز انتخاب می شوند. این کنترلر ها وظیفه تحریک عملگر ها و رله های فرمان را در قسمت های مختلف موتورخانه و روشنائی طبقات دارا می باشد.
لایه مدیریت Operator & Management Layer

سیستم مدیریت ساختمان
در این لایه مدیریت یک دستگاه کامپیوتر به همراه Touch panel – LCD نصب می گردد که بر روی این کامپیوتر نرم افزار DESIGO نصب شده و این نرم افزار از طریق بستر شبکه یا نرم افزارهای کنترلر ها جهت اخذ اطلاعات و تنظیمات، ارتباط دارد. نرم افزار DESIGO وظیقه مانیتورینگ و کنترل Automatic و Manuel سیستم را دارد. از قابلیت های سیستم ها مرکزی زیمنس می توان به موارد زیر اشاره نمود:
کنترل از طریق وب بدون نیاز به IP استاتیک
قابلیت کنترل و مانیتور در نقاط مختلف مجموعه
قابلیت تعریف چند کاربر بصورت همزمان با سطوح مختلف دسترسی
گرافیک بسیار بالا همراه با قابلیت شخصی سازی
کاربری ساده و قابل انعطاف
قابلیت ارتباط با تمامی پروتکل های استاندارد موجود در دنیا از قبیل: Backnet – Lon – Rs485 – Rs234 – KNX – Modbus – DALI – OPC – SNMP
همواره در نظر داشته باشید که می توانید با شرکت محیط اسایش نماینده شرکت زیمنس در ارتباط باشید و اطلاعات مورد نیاز خود را از ما بخواهید. شرکت محیط اسایش بدلیل حضور در بسیاری از پروژه های BMS در سطح کشور دارا سابقه بسیار طولانی بوده و می تواند در امر مشاوره فنی و قیمت دهی سیستم های BMS همواره در کنار شما باشد.