صرفه جویی انرژی از ناحیه سیستم كنترل روشنایی
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم کنترل روشنایی و خانه هوشمند زیمنس، امکان کنترل انرژی الکتریکی جهت ایجاد نور رضایت بخش را در دسترس قرار می دهد. چون در یک ساختمان هوشمند کلیه خط های روشنایی به صورت آدرس پذیر عمل می کنند، امکان برنامه ریزی و کنترل آنها با توجه به نظر طراح و بر پایه اجرای منطق کنترل میسر می گردد. به منظور کنترل روشنایی اصولا دو دیدگاه وجود دارد که بسته به کاربری هر فضا از یکی و گاها هردو روش استفاده میگردد. این دو دیدگاه عبارتند از:
دیدگاه اول (کنترل محیطی روشنایی)

توسط چشمهایMotion Detector می توان فضای مورد نظر را در صورت تردد و عبور شخص روشن نمود.
دیدگاه دوم (کنترل مرکزی)

کنترل آنها توسط زمانبندی تعیین شده برای فضاهای مختلف می تواند تغییر نماید و در نهایت وضعیت آنها توسط کنتاکتورهای درون تابلو روشنایی هر فضا می تواند به کنترلر مربوط انتقال یابد و در نهایت در کامپیوتر مرکزی و یا گوشی همراه مشاهده و قابل کنترل خواهد بود. لازم به ذکر است این روش کنترل روش ایده ال برای کنترل فضاهای گسترده بوده و زمینه مساعدی را برای زون بندی فضاها ایجاد می نماید.
سیستم مدیریت ساختمان
کنترلر های زیمنس در خانه هوشمند
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم های کنترل هوشمند ساختمان (خانه هوشمند) زیمنس از سری کنترلر های Synco Living SIEMENS که به سری های GAMMA معروف هستند، با قابلیت های منحصر به فرد و ظاهری شکیل، ایمنی و آسایش را برای اهالی ساختمان فراهم کرده و ضمن آن موجب بهینه سازی مصرف انرژی نیز می گردد. این تجهیزات توسط پوروتکلKNX به هم مرتبط می شوند. البته سری های دیگری نیز زیمنس به این دایره محصولات افزوده است که شامل سری های DESIGO HOME بوده که پروتکل ارتباطی آن BACnet بوده و قابلیت های بسیاری را به سیستم های خانه هوشمند خود افزوده است البته لازم به ذکر است این سری محصولات بیشتر در ساختمان های بسیار بزرگ و شرکت ها و کارخانه جات مورد استفاده قرار می گیرند. بدلیل پیچیده بودن و تعدد تعداد محصولات زیمنس در زمینه خانه هوشمند پیشنهاد می گردد با شرکت محیط آسایش زیمنس جهت دریافت مشاوره و قیمت و سوالات فنی تماس حاصل فرمایید.
اوپراتور یونیت های سیستم های خانه هوشمند زیمنس سری QMX دارای انواع مختلف در کارایی های مختلف و مدل های ظاهری بسیار زیبایی تولید می گردند که استفاده از این سیستم ها بدلیل کارایی بسیار بالا در بسیار از موارد هزینه های هوشمند سازی ساختمان را نسبت به سایز رقبا کاهش می دهد. در ذیل می توایند کاتالوگ برخی از این سری محصولات خانه هوشمند زیمنس را مشاهده نمایید.
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم مدیریت ساختمان
سیستم مدیریت ساختمان