ترموستات دیجیتال روکار زیمنس

ترموستات زیمنس
این سری ترموستات های زیمنس شامل سری های RDG و RDS و RDY می باشند که سری های مدل RDG در ایران بدلیل شکل زیبا و کاربری های بسیار بالا، مورد استقبال زیادی از سور کاربران قرار گرفته است. لذا شرکت محیط اسایش – نماینده شرکت زیمنس در ایران – توانسته این ترموستات ها را در اختیار کاربران داخل کشور قرار دهد.
شکیل ترین و زیباترین ترموستات های زیمنس را می توان در این دسته از ترموستات ها دسته بندی کرد. این سری از ترموستات های زیمنس که به سری RDG معروف هستند، به ترموستات های هتلی نیز معروف هستند. از مدل های پرطرفدار موجود در این سری از ترموستات های زیمنس می توان به RDG100، RDG110، RDG100T و RDG160T اشاره کرد.
این سری ترموستات های زیمنس از جهت داشتن LCD بزرگ نسبت به سری توکار و همچنین قابلیت متنوع کنترلی جزء ترموستات های پرطرفدار و در عین حال گران تر هستند.
ترموستات دیجیتال روکار RDG100

ساده ترین نوع ترموستات در دسته بندی ترموستات های سری RDG این ترموستات می باشد. از قابلیت های این ترموستات به موارد زیر می توان اشاره کرد.

دارای خروجی دو وضعیتی یا 3 وضعیتی
قابلیت تنظیم سرعت فن به صورت اتوماتیک یا دستی
قابلیت تغییر حالت سرمایش – گرمایش به صورت دستی یا اتوماتیک
قابلیت تعیین محدودیت تنظیم دما جهت استفاده از ساختمان های اداری
دارای نور پس زمینه BACKLIGHT
قابلیت اتصال به فن کویل های دو لوله ای و چهار لوله ای
قابلیت اتصال به هیتر برقی دو لوله ای و چهار لوله ای
قابلیت اتصال به سیستم گرمایش از کف
منبع تغذیه مورد نیاز: برق 220 ولت
دارای استاندارد های CE و UL
کیفیت بسیار بالای ساخت
قابلیت اتصال به سنسور هوای ازاد
قابلیت اتصال به سنسور دوم اتاقی
کنترل کمپرسور های داکت فن کوئل
کنترل دور و کنترل شیر و کنترل کمپرسور داکت فن کوئل های پیشرفته توام بام هم
قابلیت اتصال به ریموت کنترل (در مدل RDG100T )
قابلیت برنامه ریزی روزانه و هفتگی (در مدل RDG100T )
ابعاد قاب جلویی ترموستات 93*128 میلیمتر
ترموستات زیمنس
ترموستات دیجیتال روکار RDG100

اکثر قابلیت های این مدل ترموستات مشابه مدل RDG100 می باشد. تنها تفاوت این مدل ترموستات با ترموستات مدل RDG100 ، نداشتن خروجی 3 وضعیتی است. در سایر ویژگی عنوان شده در فوق، ویژگی این دو مدل ترموستات یکسان است. تنها به خاطر نداشتن قابیلت خروجی 3 وضعیتی به لحاظ قیمت، ترموستات RDG110 ارزان تر از مدل RDG110 می باشد.

ترموستات دیجیتال روکار RDG100T

یکی از مهمترین ویژگی این مدل ترموستات زیمنس، قابلیت برنامه ریزی هفتگی است. این قابلیت به خصوص در ساختمان های اداری و تجاری که ساعات کاربری فضا طبق یک بازه زمانی معینی انجام می پذیرد، کاربر می تواند با وارد کردن اطلاعات زمانی در طول هفته، نسبت به زمان بندی فعالیت دستگاه برنامه ریزی نماید. این امر منجر به کاهش قابل توجه مصرف انرژی در ساختمان مورد نظر خواهد شد. همچنین یکی دیگر از ویژگی مهم این مدل ترموستات زیمنس، قابلیت اتصال به ریموت کنترل می باشد. به طوری که کاربر می تواند از طریق ریموت کنترل زیمنس اقدام به تنظیم دما و تغییر دور فن دستگاه نماید.

ترموستات دیجیتال روکار RDG160T

این مدل ترموستات زیمنس همانند ترموستات مدل RDG100T دارای ویژگی های مشابه می باشد. تنها تفاوت این مدل ترموستات با ترموستات سری RDG100T خروجی تدریجی در مدل RDG160T است. این قابلیت در کنترل شیرهای فن کویلی نمود پیدا می کند. در صورتی که کاربر بخواهد شیر کنترلی فن کویل را به صورت تدریجی کنترل نماید، می تواند از این مدل ترموستات استفاده نماید. همچنین به دلیل نوع خروجی تدریجی در این نوع ترموستات، منبع تغذیه مورد نیاز این ترموستات به جای برق 220 ولت، برق 24 ولت می باشد. لذا در فضاهایی که از این ترموستات استفاده می شود، بایستی از یک ترانس تبدیل 220 به 24 ولت استفاده شود.