شیرالات کنترلی و برقی زیمنس

همه چیز تحت کنترل شماست
شیرآلات کنترلی زیمنس
شرکت زیمنس محصولات گسترده ای را در طیف شیرالات و محرک ها به منظور بالا بردن دقت در کنترل و افزایش بهره وری طراحی و تولید می نماید. این سری شیرالات کنترلی زیمنس به شما کمک می کند تا بتوایند به بهترن نوع ممکن نیاز سرمایش و گرمایش خود را کنترل و توزیع نمایید.
یکی از ساده ترین روش های کنترل دبی و نیاز به مصرف توسط شیرالات کنترلی دو راهه و سه راهه می باشد که در این روش میزان دبی ورود به مصرف کننده توسط این شیرالات کنترل می گردد. با توجه به بالا رفتن میزان بهره وری انرژی در ساختمان ها در جهان، رویکرد جدیدی نسبت به توزیع انرژی سرمایی و گرمایی شکل گرفته که در این روش با تغییر میزان دبی در جریان در سیستم لزوم استفاده از شیرالات کنترلی مستقل از فشار PICV به امری مهم و الزامی تبدیل می گردد. شایان ذکر است شرکت زیمنس در این زمینه پیشرو بوده و توانسته سهم عزیمی از این بازار را بویژه در اروپا و امریکا به خود اختصاص دهد. با توجه به اینکه شیرالات کنترلی دوراهه و سه راهه و نیز PICV زیمنس در کشور های اروپایی مورد استفاده قرار می گیرد لذا این شرکت به منظور اهمیت مصرف انرژی و بالا بودن بهره وری در سیستم های تاسیساتی، توانسته سخت ترین استاندارد های روز اروپایی را بدست اورد و بدین جهت بیشترین سهم بازار را با پشتوانه 180 ساله و نیز طراحی های بروز و مدرن و تولید درجه یک به خود اختصاص دهد. البته شایان ذکر است این شرکت در امر توسعه این تجهیزات مقام اول را به خود اختصاص داده است.
شیر سه راه موتوری و شیر کنترل برقی در بسیاری از موارد مورد استفاده قرار می گیرند. شیر سه راه موتوری و شیر کنترل برقی (شیر کنترل سه راه و یا دو راه) در صنعت تاسیسات به منظور کنترل دبی جریان به مصرف کننده یا کویل حرارتی مورد استفاده قرار می گیرد. شیر دو راه موتوری نیز بیشتر به منظور کنترل جریان بخار مورد استفاده می باشد. بدلیل آنکه باز و بسته شدن شیر دو راه برقی می تواند میزان دبی کل جریان سیستم را تغییر دهد لذا بایستی در موتورخانه های آب گرم و سرد از شیر کنترلی سه راهه بجای شیر کنترل دو راه استفاده کرد. شیر کنترلی زیمنس دو راهه و سه راهه یکی از بهترین راه های کنترل جریان و تنظیم دما بوده که در سیستم های هوارسان استفاده می شود. شیر سه راه موتوری (شیر برقی کنترل ، شیر سه راه برقی) در انواع رزوه ای و فلنجی تولید می گردند که به منظور کاهش هزینه ها و قیمت تمام شده همواره پیشنهاد می گردد که شیر های کنترل برقی دو راه و سه راه را از سایز 2/1 اینچ تا سایز 2/1 1 اینچ از نوع رزوه ای و از سایز 2 اینچ تا سایز 6 اینچ نیز از نوع فلنجی استفاده شود. استفاده از شیر کنترل برقی (شیر سه راه موتوری) فلنجی دارای مزیت ها و معایبی بوده که می توان به مزیت هایی چون: راهبری ساده تر، نصب دقیق تر، امکان تعمیرات سریع تر اشاره نمود. البته در کنار این مزایا، معایبی همچون بالا تر بودن قیمت خرید شیر سه موتوری (شیر کنترل برقی) و نیز تجهیزات نصب گران تر نیز اشاره نمود. لازم به توضیح است استفاده از شیر کنترل و سه راه موتوری دقیق و با عملکرد مناسب و دقیق یکی از مهم ترین راه های کنترل دما بوده که عدم استفاده از شیر های سه راه موتوری و شیر های برقی مناسب می تواند کنترل سیستم را در مواردی غیر ممکن سازد. با توجه به وجود برند های متفاوتی در کشور از جمله هانیول، دانفوس، جانسون و.... شرکت محیط آسایش توانسته است با تکیه بر بیش از یک دهه تجربه فعالیت در زمینه تجهیزات کنترل تاسیسات شیر کنترلی (شیر تدریجی) با برند زیمنس، بالاترین کیفیت و استاندارد های اروپایی را تامین نماید. از مزیت های اصلی شیر کنترل زیمنس می توان به تولید این شیرالات در کشور آلمان اشاره نمود. لازم به ذکر است کلیه شیرآلات کنترلی زیمنس (شیر برقی – شیر سه راه موتوری) توسط دستگاه های پیشرفته تست و عرضه می گردند. دبی عبوری از شیر های برقی و کنترلی زیمنس بر طبق جداول کاتالوگ آن ها بوده و کمترین میزان خطا در این دسته را دارا می باشند.
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرالات کنترلی مستقل از فشار زیمنس
PICV – PRESSURE INDIPENDENT CONTORL VALVE

مراکز داده ستون فقرات دیجیتال در جهان هستند و کاربران به اطلاعات ذخیره شده در آنها اعتماد دارند و کوتاهترین زمان خرابی می تواند عواقب جبران ناپذیری داشته باشد.

جزئیات محصول
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرالات کنترلی دو راهه و سه راهه زیمنس

شیرالات کنترلی زیمنس در دو نوع دو راهه و سه راهه طراحی و تولید شده اند که این شیرالات را می توان در مسیر رفت و یا برگشت مصرف کننده نصب نمود تا دبی جریان ورودی به مصرف کننده را کنترل نماید و شرکت زیمنس همواره پیشرو در تولید این نوع شیرالات کنترلی می باشد.

جزئیات محصول
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرالات پروانه ای زیمنس

شیرالات پروانه ای بیشتر در سیستم های استفاده می شوند که نیاز به باز بسته کردن مسیر جریان سیال وجود دارد. شرکت زیمنس همواره پیشرو در تولید شیرالات کنترلی بوده که این شیرالات بدلیل مصرف گسترده در بسیاری از زمینه های تاسیساتی مورد توجه این شرکت قرار گرفته است.

جزئیات محصول
شیرآلات کنترلی زیمنس
محرک الکتریکی شیرکنترل تدریجی

شیر کنترل سه راه و یا شیر کنترلی دو راهه همواره نیازمند یک محرک بوده تا از سیستم کنترل فرمان های ارسال شده را بر روی اهرم شیر تنظیم نماید. محرک های الکتریکی شیر برقی یا همان اکچویتور ها Actuator در مدل های مختلف شیر سه راه و دو راه ها متفاوت می باشد.

جزئیات محصول
شیرآلات کنترلی زیمنس
چگونگی نصب شیر برقی

یکی از مواردی که همواره در بین مهندسان و پیمانکاران مورد نیاز می باشد چگونگی و نحوه دیتیل نصب شیر های کنترلی در مسیر های هواساز و یا کویل های حرارتی و مبدل ها و... می باشد.

جزئیات محصول
شیرآلات کنترلی زیمنس
انتخاب و محاسبه شیر برقی

این سوالی است که در بسیاری از موارد مطرح شده است که می توان به جای نصب شیر سه راهه از شیر دو راهه استفاده نمود! جواب این سوال می تواند هم بلی و هم خیر باشد.

جزئیات محصول