شیرالات پروانه ای زیمنس

شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرآلات کنترلی زیمنس
شیرالات پروانه ای بیشتر در سیستم هایی استفاده می شوند که نیاز به باز و بسته کردن مسیر جریان سیال وجود دارد. شرکت زیمنس همواره پیشرو در تولید شیرالات کنترلی بوده که این شیرالات بدلیل مصرف گسترده در بسیاری از زمینه های تاسیساتی مورد توجه این شرکت قرار گرفته است. این شیرالات بیشتر در مسیر برج های خنک کننده، چیلر ها ، آب گرم خطوط مختلف و همچنین آبیاری و آب رسانی مورد استفاده قرار می گیرد. این شیرالات در سایز های مختلف از 2 اینچ تا 24 اینچ با CV از 144 تا 33000 تولید می گردند که به کاربر این اجازه را می دهد تا بتواند بهترین انتخاب را برای سیستم خود داشته باشد. دمای کاری این شیرالات از منفی 40 درجه سانتی گراد الی 120 درجه سانتی گراد می تواند مورد استفاده قرار گیرد. محرک های این شیرالات از نوع A-Series industrial و یا می تواند از نوع AcvatiX باشد.
یکی از تجهیزاتی که شاید کمتر به لحاظ کنترلی به آن توجه می شود، کنترل دستگاه های برج خنک کننده است. زمانی که بحث کنترل سیستم های تهویه مطبوع به میان می آید، تمامی توجهات به سمت لزوم کنترل سیستم های هواساز، دیگ، پمپ و موتورخانه منعطف می شود و کمتر توجهی به لزوم کنترل دستگاه های برج خنک کننده به عمل می آید. برج خنک کننده به لحاظ ارتباط مستقیم با چیلرها به لحاظ تامین سیال با دمای پایین جهت کیفیت بالای عملیات برودتی انجام گرفته توسط چیلر، از جایگاه بسیار ویژه ای در مدار سیستم سرمایش برخوردار است. بدین صورت که اگر دمای ارسال شده به چیلر از طریق برج خنک کننده از کیفیت دمایی مناسبی برخوردار نباشد در دراز مدت منجر به مستهلک شدن چیلر خواهد شد. حال با توجه به قیمت بالای خرید و یا تعمیرات چیلر، لزوم کنترل دقیق عملکرد برج خنک کننده بسیار حائز اهمیت خواهد بود. نحوه کنترل برج خنک کننده بوسیله شیر کنترل پروانه ای بدین صورت است که بایستی جهت کنترل سیال ارسال شده از سوی برج خنک کننده به چیلر با نصب شیرآلات کنترلی برقی پروانه ای زیمنس روی مسیر بای پس برج خنک کننده و نصب سنسور دمایی مستغرق زیمنس در مسیر لوله برگشت برج خنک کننده به چیلر، دمای ارسال شده از سوی برج خنک کننده به چیلر توسط کنترلر زیمنس مورد بررسی دائم قرار گیرد. در صورتی که به هر دلیل دمای سیال ارسالی به چیلر از دمای تنظیم شده بیشتر باشد، سیال از طریق شیر کنترلی برقی پروانه ای زیمنس مجددا به برج خنک کننده بازگردانده می شود. این عمل باعث می شود علاوه بر افزایش کیفیت دمای ارسال شده از سوی برج خنک کننده به چیلر، از وارد آمدن فشار بیشتر به چیلر جلوگیری به عمل آمده و نیز در مصرف آب در برج خنک کننده جلوگیری به عمل آید. به طور معمول سایزبندی شیرهای کنترلی برقی پروانه ای زیمنس با توجه به ظرفیت های برج خنک کننده از نوع فلنجی و از سایزهای بالای ½ 1 اینچ می باشد. ولی در صورتی که در یک پروژه با توجه به ابعاد و ظرفیت برودتی برج خنک کننده، سایز لوله های ورودی و خروجی برج خنک کننده از سایزهای 6 اینچ به بالا باشد، بهتر است به جای نصب شیرهای برقی کنترلی زیمنس از نوع فلنجی از شیرهای برقی کنترلی پروانه ای زیمنس استفاده کرد. استفاده از شیرهای برقی کنترلی پروانه ای زیمنس منجر به کاهش افت فشار در مسیر انتقال سیال از برج خنک کننده به چیلر خواهد شد. همچنین شیر های کنترل پروانه ای در مسیر های آب مصرفی، آبیاری، و.... مورد استفاده قرار می گیرند. به منظور مشاهده دیاگرام کنترلی سیستم برج خنک کننده بوسیله شیر های پروانه ای کنترل برقی به بخش کنترلرهای زیمنس در سایت این شرکت مراجعه نمایید.
مزیت های شیرالات پروانه ای زیمنس

سایزهای 2 اینچ الی 24 اینچ (50 - 610 میلی متر)
دیسک های برش کامل (Full cut / Under cut discs)
بدنه چدن ASTM A126 کلاس A
دیسک فولادی از نوع 316 در سایز های 2 اینچ الی 12 اینچ (مقاومت بسیار بالا در برابر خودگی)
دیسک چدنی بدون اندود نیکل در سایز های 14 اینچ الی 24 اینچ (مقاومت بسیار بالا در برابر خودگی)
شافت استیل 416
تحمل بالای فشار شافت استیل
خلوص بالا، پراکسید پخته شده ، زبانه EPDM با درجه حرارت بالا (عدم شکل پذیری پس از نصب برو روی شیر موجب عدم ایجاد نشتی جریان در طول عمر این شیر می گردد)
دامنه دما : 40 درجه سانتی گراد تا 120 درجه سانتی گراد مداوم
بسته بندی لاستیک بوتادین نیتریل
فلنج ANSI 125 با تحمل فشار بالا
زبانه انعطاف پذیر قالب ریزی شده تا در زاویه 175 درجه شیر بصورت کامل بسته گردد
سیگنال های کنترلی به صورت ON-OFF و یا 3POSITION فلوتینگ – تدریجی10...0 ولت و یا 20....4 میلی آمپر
قابلیت نصب محرک های صنعتی
عملکرد ایمن با عملکرد محرک OpenAir
تمامی شیرالات زیمنس پس از تولید تست شده تا عملکرد صحیح آن و نیز نشت بسته شدن به میزان 0 درصد نشتی را در کارخانه تایید نماید. ازمایش چرخه عمر با دمای 120 درجه سانتی گراد از استاندارد های تایید شده ی زیمنس ANSI125 می باشد.