موتور دمپر های حریق زیمنس (فایر دمپر زیمنس)

موتور دمپر زیمنس
موتور دمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) به منظور محافظت شما در برابر حریق و دود بوده و امنیت ساختمان شما را نیز تضمین می نماید. موتور دمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) یک رابط حساس بین انسان و سیستم های ایمنی است که در مواقع اضطرار (حتی در شرایط قطع برق) می بایست مسیر های فرار و خروج را تا حد امکان از دود و حریق دور نگه دارد. تائیدیه ها و استاندارد های موتور دمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) این سری محصولات را در زمره مطمئن ترین تجهیزات حریق قرار داده است.
انواع موتور دمپر های حریق (فایردمپر) در ذیل توضیح داده شده است. موتور دمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) در توان های مختلف تولید می گردند. موتور دمپر حریق (فایردمپر) در توان های 4 و 9 و 18 نیوتن تولید شده که دارای مدل های سوئیچ دار و ترموترپ دار می باشند. تمامی موتوردمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) می بایست به سیستم فنر برگشتی مجهز بوده تا در صورت بروز حریق، سیستم را بدون نیاز به داشتن ولتاژ کاری به حالت آتش هدایت نمایند. موتور دمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) در دو نوع 24 ولت و 220 ولت تولید می گردند.
موتور دمپر های حریق زیمنس (فایردمپر زیمنس) دارای استاندارد های روز اروپایی از جمله CE و UL بوده که در بسیاری از پروژه ها اخذ تائیدیه ساختمان از سازمان آتش نشانی منوط به ارائه این استانداردها می باشد. استاندارد CE یکی از اساتاندارد های مورد نیاز سازمان اتش نشانی بوده که محصولات زیمنس با دارا بودن این استاندارد ها جزء محصولاتی است که می تواند در پروژه های مهم مورد استفاده قرار بگیرند. (موتور دمپر های زیمنس ساخت کشور سوئیس می باشند که این نشان دهنده کیفیت بالای این محصولات است.)
تفاوت موتور دمپر های حریق با موتور دمپر های ساده و استاندارد

تفاوت اصلی موتور دمپر های حریق با موتور دمپر های ساده و استاندارد در ترموکوپل موجود بر روی این سری از تجهیرات می باشد. ترموکوپل موجود بر روی موتور دمپر ها، حساس به دمای بالا بوده و در دمای 72 درجه سانتی گراد (با تعویض این ترموکوپل می توان از نوع دما بالای آن با دمای 95 درجه جایگزین نمود) دمپر را بسته تا از عبور حریق از دمپر جلوگیری به عمل اورد. تفاوت اصلی موتور دمپر های الکترونیکی با فایر دمپر های قدیمی در این است که این تجهیزات پس از شناسایی حریق در کانال و بستن آن، با کاهش دما می تواند به چرخه عملیاتی خود باز گردند. فنر موجود در این سری از موتور دمپر های زیمنس در مواقع بروز حریق به کمک امده و به سرعت دریچه را می بندد. بر روی این ترموکوپل های حریق زیمنس یک چراغ عملکرد موجود می باشد که رنگ قرمز آن نشان دهنده ی عبور هوای بالای 72 درجه از کانال و دریچه می باشد، چراغ سبر نشان دهنده عملکرد صحیح و بدون بروز حریق در دمپر بوده و چراغ خاموش نشان دهنده نبود جریان و ولتاژ لازم برای عملکرد است. همچنین بر روی ترموکوپل های حریق یه شاسی جهت چک کردن سنسور و عملکرد دمپر موجود است که پس از نصب تجهیزات فوق بر روی دمپر می توان کلیه تجهیزات را پیش از راه اندازی تست نمود. از برتری های زیمنس نسبت به رقبای خود در زمینه موتور دمپر (هانیول، بلیمو، لوفبرگ و...) می توان به نصب آسان، دارا بودن استاندارد های UL و CE و EN و نیز بدنه بسیار مقاوم الومینیومی، سیکل کاری 100.000 تایی تست شده و..... اشاره کرد.
سوئیچ های موجود بر روی موتور دمپر های حریق موسوم به Auxiliary Switches به منظور مشاهده وضعیت دمپر و نیز عملکرد صحیح موتور دمپر است. این سوئیچ ها در زاویه های 5 درجه و 80 درجه رله های NO/NC را در دو حالت به سیستم اعلام نموده تا عملکرد سیستم حریق و یا سیستم اعلام حریق را بتوان به کمک این تجهیزات بهبود بخشید. شرکت زیمنس به منظور تامین نظر کلیه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان تجهیزات کنترلی اقدام به تولید دامنه وسیعی از موتوردمپرهای حریق کنترلی نموده است. به طور مثال پس از مشخص شدن ابعاد دمپر مورد نظر، کارشناسان فنی شرکت محیط آسایش تجهیز قادر خواهند بود از طریق کاتالوگ های مربوطه بهترین و مناسب ترین موتوردمپر حریق را به مشتریان پیشنهاد نمایند. لازم به ذکر است تنوع موتوردمپرهای حریق کنترلی زیمنس به گونه ای است که مصرف کنندگان محترم می توانند با توجه به ابعاد دمپر خود در بازه 0.6 متر مربع تا 2.5 متر مربع اقدام به انتخاب موتوردمپر حریق کنترلی مناسب نمایند. همچنین به منظور انتخاب صحیح موتور دمپر مورد نیاز با بهترین قیمت و عملکرد و سیگنال ورودی می توانید به بخش اموزش سایت شرکت محیط آسایش تجهیز (WWW.MAT.CO.IR) مراجعه نمایید. همچنین می توانید ضمن تماس با کارشناسان فنی شرکت محیط اسایش تجهیززیمنس انتخاب صحیحی از سایز و توان مورد نیاز موتور دمپر به دست آورید.

از قابلیت های موتور دمپر های زیمنس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

گشتاور های مختلف از جمله 4NM – 9NM – 18NM
در مدل های مختلف دارای فنر برگشت
سیگنال های ورودی ON/OFF
دارای فیدبک بصورت آنالوگ ولتاژی و یا بصورت سوئیچ های وضعیت ابتدایی و انتهایی Auxiliary Switches
تغذیه ولتاژی بصورت 220 و 24 ولت
کارکرد در دماهای مختلف 50 درجه سانتی گراد الی 30- درجه سانتی گراد
مقاوم در برابر نفوذ آب و گرد و غبار IP54
دارای طول عمر بیش از 100.000 سیکل (تائیدیه های اروپایی و آمریکایی)
قابلیت تنظیم دستی و اتوماتیک
دارای استاندارد های CE و UL
مقاوم در شرایط سخت و بدون نیاز به نگهداری
دارای طول عمر بیش از 100.000 سیکل (تائیدیه های اروپایی و آمریکایی)
جنس بدنه از فولاد ضد زنگ
دارای سنسور حریق دمای اندازه گیری 72 تا 90 درجه سانتی گراد
ساخت سوئیس
فایر دمپر های زیمنس (دمپر های حریق) از پر فروش ترین مدل های دمپر های بازار بوده که بدلیل دارا بودن استاندارد های CE و UL مورد تایید تمامی ارگان های کشور می باشند. موتور دمپر های حریق زیمنس در سه توان 4 – 9 و 18 تولید می گردند که تماما دارای فنر برگشتی بوده و در دو نوع ترمو ترپ دار و بدون ترمو ترپ تولید می گردند. شرکت محیط اسایش زیمنس کد های این محصولات را همواره با بهترین قیمت در اختیار خریداران محترم قرار می دهد.
کد های موتور دمپر های زیمنس 4 نیوتنی که برای دمپر های تا 1 متر مربع مورد استفاده قرار می گیرند به شرح ذیل می باشد:
GRA126.1E/T12 – GRA126.1E/12 – GRA326.1E/T12 – GRA326.1E/12
توجه داشته باشید رقم 10 . 12 انتهایی کد اندازه گیره موتور دمپر بوده که شرکت محیط اسایش همواره کد مدل 12 را در انبار موجود می نماید. نصب مدل 12 همواره ساده تر از دیگر مدل می باشد.
موتور دمپر زیمنس
کد های موتور دمپر های زیمنس 9 نیوتنی که برای دمپر های تا 1.5 متر مربع مورد استفاده قرار می گیرند به شرح ذیل می باشد:
GNA126.1E/T12 – GNA126.1E/12 – GNA326.1E/T12 – GNA326.1E/12
موتور دمپر زیمنس
های موتور دمپر های زیمنس 18 نیوتنی که برای دمپر های تا 3 متر مربع مورد استفاده قرار می گیرند به شرح ذیل می باشد:
GGA126.1E/T12 – GGA126.1E/12 – GGA326.1E/T12 – GGA326.1E/12
موتور دمپر زیمنس