کنترلرهای سری Synco700 زیمنس

کنترلر زیمنس
این سری کنترلر های زیمنس بیشتر جهت کنترل هوارسان ها، کنترل هواساز های هایژنیک، کنترل هواساز های دارای رطوبت زن، کنترل هوارسان های مالتی زون، کنترل چیلر، کنترل هوارسان های اتاق عمل و هوای تازه و دارای هوای برگشتی و ... می باشد. پلن های مختلف از پیش طراحی شده در این کنترلر ها و نیز قابلیت طراحی و اضافه نمودن ماژول جهت افزایش تعداد ورودی و خروجی کنترلر از قابلیت های ویژه این سری کنترلر های می باشد. این سری کنترلر های زیمنس دارای پورت KNX بوده که باعث می گردد این سری کنترلر های به سادگی به سیستم BMS اتصال یابد.

بهترین راه حل کنترلی برای هوارسان های ساختمان های متوسط و بزرگ

این سری کنترلر های زیمنس بیشتر جهت کنترل هوارسان ها، کنترل هواساز های هایژنیک، کنترل هواساز های دارای رطوبت زن، کنترل هوارسان های مالتی زون، کنترل چیلر، کنترل هوارسان های اتاق عمل و هوای تازه و دارای هوای برگشتی و ... استفاده می شود. پلن های مختلف از پیش طراحی شده در این کنترلر ها و نیز قابلیت طراحی و اضافه نمودن ماژول جهت افزایش تعداد ورودی و خروجی کنترلر از قابلیت های ویژه این سری کنترلر های زیمنس می باشد. این سری کنترلر های زیمنس دارای پورت KNX بوده که باعث می گردد این سری کنترلر های زیمنس به سادگی به سیستم BMS اتصال یابد.
انواع سری کنترلر های زیمنس در این سری RMU710B-1 و RMU720B-1 و RMU730B-1 می باشد که تفاوت های این سری کنترلر ها در تعداد پورت های ورودی آن می باشد.
انواع کنترلر های زیمنس سری synco700 (سینکو 700)

RMU710B-1RMU720B-1 RMU730B-1
نوع Universal inputs Positioning outputs Switching outputs Open control loops
RMU710 6 2 2 1
RMU720 8 3 4 2
RMU730 8 4 6 3
کنترلر زیمنس نوع RMS705B-1

RMS705B-1 از دیگر کنترلر های این سری کنترلرهای زیمنس است که بیشتر جهت کنترل پمپ ها، سیستم روشنایی و سیستم های موتور خانه های هوشمند استفاده می شود. این سری نیز همانند دیگر سری کنترلر های زیمنس از پیش برنامه ریزی شده بوده که در امر راه اندازی و راهبری بسیار ساده می باشد. این سری کنترلر های زیمنس همانند دیگر کنترلر های سری سینکو 700 زیمنس، قابلیت افزایش و کاهش تعداد پورت های ورودی و خروجی را دارا می باشد.
نوع Universal inputs Positioning outputs Switching outputs Open control loops
RMS705B-1 8 4 6 3

از قابلیت های ویژه این سری کنترلر های زیمنس می توان به موارد ذیل اشاره کرد:

دارای ورودی های متعدد جهت سنسور های دما، فشار، رطوبت و.....
قابلیت افزایش تعداد ورودی و خروجی های کنترلر ها توسط ماژول های اضافی تا 24 عدد
از پیش برنامه ریزی شده (دارای چندین برنامه کنترلی مختلف جهت سیستم های کنترلی هواساز و....)
قابلیت تنظیم و تغییر تمامی پارامتر ها و حلقه های کنترلی
عدم نیاز به تابلو کنترلی
دارای چندین خروجی آنالوگ 10....0 ولت و چندین خروجی دیجیتال (خروجی و ورودی ها با قابلیت افزایش)
تنظیم رنج دمایی مختلف (مدل مبدل 130....0 درجه سانتی گراد ) (مدل هوارسان 50....0 درجه سانتی گراد)
قابلیت اتصال به سنسور هوای آزاد و انواع سنسور های اتاقی و ....
قابلیت کنترل 3 حلقه کنترلی مجزا
دارای تایمر داخلی جهت برنامه ریزی ساعات روشن و خاموش شدن سیستا
قابلیت فرمان به تمامی تجهیزات کنترلی تاسیسات از قبیل: فن + پمپ + دیگ و...
نصب و راهبری ساده و آسان
دارای پروتکل ارتباطی KNX جهت اتصال به سیستم BMS مرکزی ساختمان
کنترل بصورت PI و یا بصورت P و یا PID
قابلیت اتصال به سنسور بیرونی جهت تنظیم دما
کنترل سیستم سرمایش و گرمایش بصورت مجزا
کنترل بصورت دو فصل با قابلیت های تنظیم دمایی برای هر فصل بصورت مجزا
ساخت کشور سوئیس
دارای استاندارد های CE و UL
گواهی معتبر تست و آزمایش طبق استانداردهای روز دنیا
قابلیت کنترل بصورت لوکال (منطقه ای)
قابلیت اتصال به کامپیوتر و برنامه ریزی از طریق نرم افزار های ACS زیمنس
امروزه با گسترش روز افزون ساختمان های بزرگ و نیمه بزرگ استفاده از سیستم های BMS به امری متداول و لازم تبدیل شده است. کنترلر های زیمنس سری Synco700 یکی از محبوب ترین سیستم های کنترلی در اروپا بوده که بدلیل قابلیت های بسیار زیاد و پایداری بالا در شرایط سخت پروژه ها، کاربردی و عملکردی بسیار بالا تر از تمامی رقبای خود را دارا می باشد. این سری کنترلر های زیمنس ابزار ها و راه حل های مناسب برای کنترل هوشمند و سیستم BMS یک ساختمان بصورت یکپارچه ارائه می دهد. کنترل هوشمند چندین سیستم تهویه، بهره برداری چند منظوره از تجهیرات، سیستم های روشنایی، کنترل از راه دور، مدیریت و برنامه ریزی، محسابه میزان مصرف انرژی، مقایسه میزان مصرف و کاکرد تجهیزات و .... بسیاری قابلیت های دیگر از قابلیت های اصلی این سری کنترلر های زیمنس می باشند. البته مزیت اصلی این کنترلر های زیمنس راهبری آسان و نیز عدم نیاز به برنامه نویسی (از پیش برنامه ریزی شده) این سری کنترلر های زیمنس می باشند. این سری کنترلر های زیمنس قابلیت کنترل بصورت P یا PI ویا PID را دارا بوده که کاربر می تواند با توجه به نیاز خود هر یک از سیستم های کنترلی مذکور را در پروژه خود فعال نماید. همچنین تعداد ورودی و خروجی های این سری کنترلر های زیمنس می توان توسط ماژول هایی افزایش داده و نیاز پروژه را به راحتی بر طرف نمود. لازم به توضیح است این سری کنترلر های زیمنس ساخت کشور سوئیس بوده که استاندارد های CE و نیز UL را دارا می باشد.
این سری کنترلر های شامل مدل های مختلف در تنوع های کاربری مختلف می باشد که تفاوت های این سری کنترلر ها در تعداد ورودی و خروجی و حلقه های کنترلی آن ها می باشد. کنترلر های زیمنس در این مدل ها نیز دارای برنامه های از پیش نوشته شده می باشد که موجب راهبری اسان و راه اندازی ساده و قابلیت های فراوان می گردد.